МОДА

„Гучи“ ја претстави чантата „аташе“ и покажа зошто е на врвот со екстравагантната мода

Прогласена за најпопуларен бренд за 2022 година, зад познатата „Баленсијага“, модната куќа од Фиренца, „Гучи“, е на врвот со својата екстравагантна мода. Замислена е од …

„Гучи“ ја претстави чантата „аташе“ и покажа зошто е на врвот со екстравагантната мода Прочитај повеќе »

Стаклената чанта на Кајли Џенер, која може да послужи и како оружје, стана хит во Холивуд

Инфлуенсерката Кајли Џенер, за премиерата на новата сезона на реалното шоу „Кардашијанс“, носеше проѕирна чанта од дувано стакло, украсена со безобразни ѓаволски рогови, која не содржше …

Стаклената чанта на Кајли Џенер, која може да послужи и како оружје, стана хит во Холивуд Прочитај повеќе »

Безвременскиот фустан на Версаче: Пред 30 го носеше Синди Крафорд, а сега Дуа Липа

Откако Дуа Липа облече фустан од „Версаче“ на доделувањето на Греми-наградите, Синди Крафорд откри дека пред 30 години и таа го носела истиот фустан од …

Безвременскиот фустан на Версаче: Пред 30 го носеше Синди Крафорд, а сега Дуа Липа Прочитај повеќе »

Фустанот со лебед на македонскиот дизајнер Марјан Пејоски, што го носеше Бјорк, пред 20 години го исмеваа, а денес е на листата најубави креации на „Оскарите“

На црвениот тепих на Оскарите никој не привлекол внимание како Бјорк во 2001 година, кога носеше фустан во вид на лебед, креација на македонскиот дизајнер …

Фустанот со лебед на македонскиот дизајнер Марјан Пејоски, што го носеше Бјорк, пред 20 години го исмеваа, а денес е на листата најубави креации на „Оскарите“ Прочитај повеќе »

(Галерија) Најубавите фустани во историјата на Оскарите: Гламур и сексапил на црвениот тепих

Од Хали Бери до Анџелина Џоли, Одри Хепберн и Глен Клоуз, фустаните на Оскарите отсекогаш привлекувале внимание. За некои креации се зборува и денес, дури …

(Галерија) Најубавите фустани во историјата на Оскарите: Гламур и сексапил на црвениот тепих Прочитај повеќе »

Патиките инспирирани од 90-тите се повторно хит

Патиките во духот на 90-тите се хит на улиците оваа пролетна сезона. Полека, но сигурно, веќе забележуваме како некои луѓе ги заменија своите длабоки и …

Патиките инспирирани од 90-тите се повторно хит Прочитај повеќе »

Стилските тајни на принцезата Дијана, која беше предвесник на денешните модни трендови

Многу е кажано и пишувано за стилот на принцезата Дијана, но иако одамна не е меѓу нас, таа продолжува да нè изненадува и денес. Малкумина знаат …

Стилските тајни на принцезата Дијана, која беше предвесник на денешните модни трендови Прочитај повеќе »

Инфлуенсерка од Германија со гол газ дојде на Париската модна недела

Една од најпознатите и највлијателните модни блогерки Леони Хана на ревијата на брендот Балман, која се одржа за време на Париската модна недела, се појави …

Инфлуенсерка од Германија со гол газ дојде на Париската модна недела Прочитај повеќе »

Белите мокасини се апсолутен тренд оваа пролет

Кога станува збор за обувките, пролетните месеци и оваа година ќе бидат обележани со мокасините, особено во бела боја. Тие станаа неочекуван тренд во светот на …

Белите мокасини се апсолутен тренд оваа пролет Прочитај повеќе »

„Армани“ одржа ревија во потполна тишина во знак на поддршка за Украина

Познатиот дизајнер Џорџо Армани (87) имаше ревија во рамки на актуелната модна недела во Милано, претставувајќи ја во потполна тишина. Тој го започна своето шоу …

„Армани“ одржа ревија во потполна тишина во знак на поддршка за Украина Прочитај повеќе »

Галерија) Скопјанка ја дотерува двегодишната ќерка по теркот на светските модни инфлуенсерки и ја објавува на „Инстаграм“

Фрида (2,5 години) од Скопје го добила името по мексиканската сликарка Фрида Кало. Нејзината мајка постојано ја дотерува по теркот на светските модни инфлуенсерки, а потоа …

Галерија) Скопјанка ја дотерува двегодишната ќерка по теркот на светските модни инфлуенсерки и ја објавува на „Инстаграм“ Прочитај повеќе »

Од архитект до модна инфлуенсерка: Стилот на Марис Џолин од Штип е вистинско освежување на социјалните мрежи

Архитектката, модел и модна инфлуенсерка Марис Џолин од Штип, чие вистинско име е Марија Јовева, е вистинско освежување на социјалните мрежи. Благодарение на својот впечатлив моден …

Од архитект до модна инфлуенсерка: Стилот на Марис Џолин од Штип е вистинско освежување на социјалните мрежи Прочитај повеќе »

Софија Жирау е првиот модел на Викторија Сикрет со Даунов синдром

Софија Жирау (24) од Порторико е првиот модел на познатиот бренд Викторија Сикрет која има Даунов синдром. Таа е една од 18-те лица кои учествува …

Софија Жирау е првиот модел на Викторија Сикрет со Даунов синдром Прочитај повеќе »

Брендон Максвел својата колекција ја посвети на баба му која боледува од Алцхајмер

Модната недела во Њујорк, на која се презентираат колекции за есен 22/23 е во тек. Но бидејќи градот веќе неколку години наназад го нема истиот …

Брендон Максвел својата колекција ја посвети на баба му која боледува од Алцхајмер Прочитај повеќе »

Модели на рамни чевли кои никогаш не излегуваат од мода

Трендовите на чевли се менуваат, но едно останува: рамни чевли. Иако сè уште се предмет на бројни дебати, фактот дека сме во 21 век и …

Модели на рамни чевли кои никогаш не излегуваат од мода Прочитај повеќе »

(Галерија) Кралски венчаници и раскошни фустани во новата колекција на дизајнерот Златко Јовановски

Македонскиот моден дизајнер Златко Јовановски, познат како ЈЗЈ, по една година, ја претстави својата нова колекција раскошни фустани и венчаници. Гламурозните креации со кралски изглед …

(Галерија) Кралски венчаници и раскошни фустани во новата колекција на дизајнерот Златко Јовановски Прочитај повеќе »

Принцезата од Монако качена на коњ ја отвори модната ревија на „Шанел“

Шарлот Казираги, принцезата од Монако и внука на американската актерка Грејс Кели, предизвика вистински спектакл откога се појави качена на црн коњ на отворањето на годинешната …

Принцезата од Монако качена на коњ ја отвори модната ревија на „Шанел“ Прочитај повеќе »