Џулијана секси во новиот спот

By

Македонскиот композитор Роберт Билбилов третпат соработува со босанско-кубанската пејачка, Џулијана Јовановиќ. Новата песна се вика Аy, Ay. Тие ја започнаа соработката лани, а Џулијана веќе ги испеа Do it right и  Nobody’s Slave.

dobivaj vesti na viber

Новата песна е во ар-ен-би стил. Џулијана самата го напиша текстот, а музиката, аранжманот и продукцијата се на Билбилов. Спотот го сними продуцентот и режисер Даниел Јовески.

Ќе ви се допадне