Две години од смртта на диџеј Бабура

By

На 22 јануари 2016 година почина Љупчо Петровски, познат како диџеј Бабура. Бабура беше еден од најуспешните македонски диџеи. Многу негови колеги и пријатели денес се сетија на Бабура, а на годишнината од смртта објавија пораки дека им недостасува тој и неговата енергија.

dobivaj vesti na viber

Кариерата ја почна во радио „Уно“, па продолжи во „Мега радио“, „Антена 5“ и беше ко-сопственик во „Сити радио“. Тој настапуваше со сите светски диџеи што гостуваа во земјава. Многу млади диџеи и денес го сметаат за своја најголема инспирација и идол.

Диџеј Бабура почина на 42 години од рак. Неполна година пред смртта ги доби близнаците Јаков и Јаким, кои денес имаат три години.

Ќе ви се допадне

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Fairy Tail Episode 171

DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 18

anime streaming Hunter x Hunter (2011) (Dub)

anime streaming My Hero Academia Season 5

AnimeDao Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 10

tải go88