Каролина со четири концерти ќе го промовира албумот „Извор“

By

Пејачката Каролина Гочева со својот бенд ќе одржи четири концерти со кои пред македонската публика ќе го промовира својот нов албум, „Извор“. Концертоте ќе се одржат во Македонската опера и балет од 23 до 26 февруари.

На концертите публиката првпат ќе има можност да ги чуе во живо сите нови песни од најновиот албум на Каролина, ама и ќе се потсети на најубавите песни од проектот „Македонско девојче“.

Влезниците за сите четири концерти ќе бидат пуштени во продажба на 24 јануари, а ќе чинат 800 денари. Со секоја купена влезница следува подарок – луксузно издание од албумот „Извор“, кое ќе може да се подигне веднаш по завршувањето на концертите.

Ќе ви се допадне