„Нови фосили“ во Скопје

Во пресрет на утрешната манифестација „Златна бубамара на популарноста“, Ранко Петровиќ откри дека гости ќе бидат „Нови фосили“. Групата што во времето на поранешната држава беше една од најпопуларните, ќе пее на приредба во салата „Борис Трајковски“.

dobivaj vesti na viber

Ранко објави фотографија на која е заедно со Сања Долежал и гитаристот на бендот.

„За добра стара времена – за подобар живот“, напишал Ранко Петровиќ.

Scroll to Top