„Нови фосили“ во Скопје

By

Во пресрет на утрешната манифестација „Златна бубамара на популарноста“, Ранко Петровиќ откри дека гости ќе бидат „Нови фосили“. Групата што во времето на поранешната држава беше една од најпопуларните, ќе пее на приредба во салата „Борис Трајковски“.

Ранко објави фотографија на која е заедно со Сања Долежал и гитаристот на бендот.

„За добра стара времена – за подобар живот“, напишал Ранко Петровиќ.

Ќе ви се допадне

Tensei shitara Slime Datta Ken 2nd Season (https://funimationfree.com/m/5OqZ) Episode 1 at website https://funimationfree.com funimation shop

Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) (https://animeplanet.cc/m/89Kb) Episode 9 at website https://animeplanet.cc arifureta shokugyou de sekai saikyou anime planet