Одбележани 37 години од раѓањето на Тоше Проески

By

Обожавателите на Тоше Проески од целиот Балкан секоја година го одбележуваат 25 јануари, денот на неговото раѓање. Утринава, голем број луѓе го посетија Гумење во Крушево и уште еднаш му оддадоа почит на починатиот пејач.

dobivaj vesti na viber

Денот на раѓање на Тоше традиционално се одбележува со голема крводарителска акција организирана во Домот на АРМ во Скопје. Во Крушево, пак, се одржа културно-уметничка манифестација во неговата спомен-куќа.

Сепак, фановите на Тоше со големо нетрпение го очекуваат новиот албум на Тоше, досега необјавени песни коишто биле пронајдени во неговиот компјутер. Фондацијата „Тоше Проески“ пред неколку месеци го најави албумот, ама не и точниот датум кога ќе биде промовиран.

 

Ќе ви се допадне

sunwin.apk mới nhất

sunwin

game sunwin game bài sunwin game sunwin

sunwin

sun win