Првиот вселенски хотел ќе стане реалност во 2025 година

By

Американска корпорација „Орбитал асембли“ ќе го изгради првиот вселенски хотел и тој треба да почне да работи во 2025 година, пренесе The Points Guy.

dobivaj vesti na viber

На оваа идеја инвеститорите работат долго време, и наскоро ќе ја почнат реализацијата. Хотелот ќе може да прими до 400 луѓе и веројатно ќе чини неколку милијарди долари. Гостите ќе може да почувствуваат и како е да се биде во бестежинска состојба.

Компанијата вели дека сепак најголем проблем ќе бидат трошоците за патување и сместување и дека само мал број луѓе ќе можат да си дозволат да престојуваат во нивниот хотел.

Ќе ви се допадне

go88 không vào được hỗ trợ go88 nổ hũ tài xỉu go88

mở khoá tài khoản sunwin mất tài khoản sunwin download sunwin pc