Сестрата на Тоше однесе роденденска торта на неговиот гроб

By

Дора Ристеска, сестрата на Тоше Проески, на неговиот гроб на Гумење во Крушево денес однесе торта за да го одбележи денот на неговото раѓање. Таа оставила и фотографија со порака „Најмило мое“. Според фановите на Тоше, таа не можела да ја скрие тагата.

Гробот на Тоше денес го посетиле многу луѓе дојдени од целиот Балкан, кои сакале да му оддадат почит на денот на неговото раѓање. Некои од нив оставале подароци, а други торти. Најмногу внимание привлекла тортата со слика со неговиот лик, со потписот на Тоше и со неговата препознатлива реченица „Сите ве сакам“, на која имало две свеќички со бројот 37, колку што ќе наполнеше Тоше на денешен ден.

Ќе ви се допадне

AnimeTV: Di Gi Charat Tsuyu Specials anime episode 2 online free at https://animetv.cc anime tv shows on netflix

Website https://animepahe.cc: Watch Midori animepahe Episode Full watch animes

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Debate: https://www.debate.org/gogoanimelol/

Lazi: https://lazi.vn/user/gogoanimelol