Ана Ивановиќ се породи за 50.000 илјади евра

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер пред два дена станаа родители на малиот Лука.

dobivaj vesti na viber

Познатата тенисерка се породи во елитна приватна клиника во Чикаго, а породувањето чинело 50.000 илјади евра. Болницата се наоѓа во строгиот центар на Чикаго, на брегот на езерото Мичиген, а Ана по породувањето била сместена во приватен апартман.

Scroll to Top