Џејмс Нортон со највисок коефициент да биде Џејмс Бонд

Откако блесна во новата драма на Би-би-си, McMafia, актерот Џејмс Нортон (32) преку ноќ во обложувачниците стана главен фаворит за наследник на Даниел Крег во улогата на Џејмс Бонд.

Даниел Крег е сегашниот Џејмс Бонд

Веќе со години се шпекулира за тоа кој ќе биде наследник на Крег. За големи фаворити се споменуваа имињата на Том Харди, Идрис Елба, Том Хидлестон и Мајкл Фасбендер, но одеднаш сѐ се промени и Нортон се проби на чело на оваа листа.

Ако е за верување на процените на обложувачницата „Вилијам Хил“, Џејмс Нортон има најголеми шанси да биде новиот агент 007 со квота 3. На пример, за вложени 100 евра, добивате 300.

Втор е Том Харди со квота 4, а трет Идрис Елба со квота 10.

Петорката потенцијални кандидати ја пополнуваат Том Хидлестон (квота 12) и Мајкл Фасбендер (квота 14). Инаку, Џејмс Нортон е најпознат по улогите во сериите Happy Valley и Grantchester.

Scroll to Top