Џои љуби 17 години помлада девојка

 

Серијата „Пријатели“ е една од најпопуларните и најгледани серии во светот, која своето деби го имаше на 22 септември 1994 година. Актерите Џенифер Анистон, Метју Пери, Кортни Кокс, Дејвид Швимер, Мет Ле Бланк и Лиса Кудроу со својот хумор ги освоија срцата на целата публика.

Секој од актерите имаше карактеристики по кои беше омилен на публиката. Актерот Мет Лебланк, како во серијата, така и во реалноста е вистински заводник.

Мет ја покажа Аурора Мулиган, со која е во врска од 2016 година. Аурора  е  17 годии помлада од него, но тој успеа да го освои нејзиното срце.

Scroll to Top