Елтон Џон и „У2“ ќе пеат на доделувањето на „Греми“

By

Елтон Џон и ирскиот рок-бенд „У2“ на 28 јануари ќе настапат на доделувањето на наградите „Греми“. Освен нив, на јубилејното 60. доделување на американските музички награди ќе пеат и Бруно Марс, Лејди Гага, Деди Јенки и Луис Фонси, Кендрик Ламар и Сем Смит.

Со најмногу номинации е Ламар, кој е номиниран за седум награди.

Два дена по доделување на наградите „Греми“, академијата ќе приреди вечер посветена на Елтон Џон, а тогаш во негова чест ќе настапат Сем Смит и Мајли Сајрус.

Ќе ви се допадне

Website https://animedao.nl: Watch Haruka: Beyond the Stream of Time – A Tale of the Eight Guardians animedao Episode 26 seven deadly sins animedao

Website https://animeheaven.pro: Watch Hetalia Axis Powers animeheaven Episode 52 watch anime dub

Website https://aniwatch.pro: Watch Yo-kai Watch aniwatch Episode 214 anime online

Website https://4anime.biz: Watch Queen's Blade OVA Specials 4anime Episode 1 watch anime free

Soundcloud: https://soundcloud.com/gogoanimebe

Youmagine: https://www.youmagine.com/animefreakws