(Фото) Џенифер Анистон на вечера со бившиот сопруг Џастин Теру во Њујорк

Глумицата Џенифер Анистон и Џастин Теру беа заедно на вечера во ресторан во Њујорк. Вчераа со глумицата Аманда Анка и Џејсон Бејтман, со кого често се дружеа додека беа во брак.

Веќе некое време се шпекулира дека бившата холивудска двојка се смирила и дека двајцата повторно е заедно. Џенифер се појави во панталони, чизми и чанта во црна боја, Теру носеше темно зелена јакна и фармерки. За време на вечерата и двајцата биле расположени.

За потсетување, тиен се запознаа во 2007 година, кога заедно глумеа во филмот „Тропик Тандер“. Врската ја започнаа три години подоцна, додека го снимаа филмот Wanderlust, а на јавноста и открија дури во 2011 година. Година дена подоцна се свршија, а се венчаа во 2015 година.

По две години брак и седум во врска, се разведоа, а на фановите им рекоа дека приватноста сакаат да си ја задржат за себе.

 

Scroll to Top