(Фото) Згодниот дечко на Бритни бил дебел и неугледен

By

Поп-ѕвездата Бритни Спирс неколку месеци е во врска со фитнес-моделот Сем Асгари. Повеќето девојки ѝ завидуваат на изборот и на социјалните мрежи коментираат дека Сем е совршен маж. Но, со последната објава на „Инстаграм“ тој ги демантираше. Сем објави фотографии на кои бил предебел. И тогаш почнал да вежба.

dobivaj vesti na viber

„Мојата љубов кон храната беше вистинска. На првата фотографија сум трипати подебел од сега. Дури и на втората слика сонувам за чипс. Но, откако почнав да се хранам здраво решив да направам промени кај себе, па почнав и да вежбам“, напишал тој.

Сем додава дека е пресреќен што луѓето на коишто им се  воодушевувал во фитнес-индустријата сега бараат совети од него.

 

Фотографии од Асгари постојано се објавуваат во  списанија за фитнес, а бил и на неколку насловни страници.

Ќе ви се допадне