Фотографија на Ким Кардашијан на 17 години

By

Крис Кардашијан објави на Инстаграм фотографија од далечната 1997 година, на која може да се забележи како позира со своите ќерки.

Мајката на познатите старлети и ријалити ѕвезди на фотографијата изгледа исто како и денеска, а покрај неа се и Кендал и Кајли, како девојчиња и седумнаесетгодишната Ким.

Тогаш имала природна боја на косата, а тоа што најмногу паѓа во очи се нејзините исклучителни тенки веѓи, кои ги носела и тогаш.

Но, Ким никогаш не ја признала корекцијата на носот и филерите во образите и усните, кои, ако ги споредиме фотографиите од тогаш и сега, и тоа како можат да се забележат. Јасно е дека старлетата сепак завршила на операциона маса, затоа што се работи за големи промени на кои не можеле да влијаат ниту годините.

 

#us 1997 throwback….the best memories #proudmama

A post shared by Kris Jenner (@krisjenner) on

Ќе ви се допадне

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Bleach (Dub)

ANIMEFLIX Attack on Titan (Dub)

Redo of Healer

ANIMEFLIX Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

watch anime online Horimiya (Dub)