(Галерија) Најголемите филмски трансформации

Актерите честопати го менуваат имиџот за некоја улога. Понекогаш тоа е само бојата или должината на косата, некогаш е бојата на очите со леќи, понекогогаш е разлика во килограмите. Но, понекогаш трансформациите се толку драстични што актерите изгледаат непрепознатливо.

dobivaj vesti na viber

Карен Гилан ја глумеше Небула во „Чувари на галаксијата“

Крис Хемсфорт се трансформираше за улогата на Овен Чејс во филмот „Во срцето на морето“

Џаред Лето како Немо во „Господин Никој“

Мерил Стрип како рабин во минисеријата „Ангелите на Америка“

Том Круз беше Лес Гросман во „Тропска бура“

Рајан Рејнолдс го глумеше Дедпул во истоимениот филм.

Рон Перлман целосно се трансформираше за улогата на Хелбој

Даг Џоунс за улогата во филмот „Лавиринт“

Кејт Бланшет глумеше бездомник во „Манифест“

Хјуго Вејвинг како црвениот череп во филмот „Капетан Америка: првиот одмазник“

Карис Ван Хојтен е црвената свештеничка Мелисандри во „Игра на тронови“

Џони Деп беше Вајти Бурглар во „Само криминал“

Тилда Свинтот стана Мадам Бланк во „Сусперија“

Кристијан Бејл беше Тревор Резник во „Машнистот“

Венеса Хаџинс ја глумеше бездомничката Агнес Бејли во „Најди ми засолниште“

Еди Марфи играше четири различни лика во „Доаѓање во Америка“, вклучувајќи го и муштеријата во берберница, Сол

Гери Олдман е Дракула во римејк на филмската класика.

Оскар Ајзак го глумеше Апокалипсо во „Х-мен – Апокалипса“

Бред Пит како Бенџамин Батон во „Чудната судбина на Бенџамин Батон“

Scroll to Top