Модели со отсечени глави се прошетаа на Модната недела во Милано

By

Престижната Модна недела во Милано ја виде една од побизарните ревии досега кога некои од моделите носеа реплики од своите глави во рацете.

Ова се случуваше на ревијата на модниот гигант „Гучи“, кој пронајде малку инспирација и во „Игра на троновите“, па еден модел се прошета по пистата држејќи бебе-змеј во стилот на кралицата Денерис Таргарјен.

Вистински шок следуваше кога моделите лежерно се појавија со отсечени глави во рацете. Да биде уште побизарно, тие носеа реплики од своите сопствени глави.

Како што објави „Вог“, главите биле направени во соработка со дизајнерот Алесандро Микеле и римската компанија за визуелни и специјални ефекти „Макинариум“. Таа исто така беше заслужна за третото око и за роговите што ги носеа некои модели. Според „Вог“, за нивна изработка биле потребни шест месеци.

Ќе ви се допадне

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex: Tachikomatic Days (https://twistmoe.net/m/dM0W) Episode 26

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://4anime.biz: Watch One Piece Special: Open Upon the Great Sea! A Father's Huge, HUGE Dream! 4anime Episode Full heroes rising 4anime

Website https://animeflix.nl: Watch Maps animeflix Episode 4 animeflix plunderer

Pozible: https://www.pozible.com/profile/online-kissanime

Skitterphoto: https://skitterphoto.com/photographers/17541/animeflixnl