Новак купи луксузен стан во Мајами

By

Тенисерот Новак Ѓоковиќ купи луксузен стан во Мајами со поглед на плажа. Станот е сместен во станбениот комплекс Eighty Seven Park, а го проектирал познатиот архитект Ренцо Пиано.

dobivaj vesti na viber

Станот има три спални соби, базен, а во комплексот има и приватен парк само за жителите на зградата и нивните гости.

Според српските медиуми, Новак за овој луксузен стан платил скоро 10 милиони долари.

Ќе ви се допадне

sunwin tải sunwin sunwin.apk mới nhất

sunwin

tải sunwin

sunwin.apk mới nhất sunwin tài xỉu sunwin

tải sunwin tải sunwin sunwin apk