Новак купи луксузен стан во Мајами

Тенисерот Новак Ѓоковиќ купи луксузен стан во Мајами со поглед на плажа. Станот е сместен во станбениот комплекс Eighty Seven Park, а го проектирал познатиот архитект Ренцо Пиано.

dobivaj vesti na viber

Станот има три спални соби, базен, а во комплексот има и приватен парк само за жителите на зградата и нивните гости.

Според српските медиуми, Новак за овој луксузен стан платил скоро 10 милиони долари.

Scroll to Top