Почина на свадба ѕвездата на Боливуд

By

Ѕвездата на Боливуд, Сридеви Капур која се смета за најголема индиска ѕвезда, почина на 54. години и тоа на свадба.

Таа доживеала срцев удар во Дубаи на свадба и се срушила пред сите присутни, по што починала.

Нејзината изненадна смрт ги потресе сите нејзини фанови.

Ќе ви се допадне