Почина познатата актерка Ема Чејмберс

Почина британска актерка Ема Чејмберс на возраст од 53 години, соопшти нејзиниот менаџер.

Таа во Велика Британија е позната по улога во серијата ‘Vicar of Dibley’ која на BBC се емитираше цели 13 години, а на пошироката јавност и се претстави со улогата во филмот „Нотинг хил“ во кој глумеше со Џулија Робертс и Хју Грант.

Во филмот ја глумеше ексцентричната сестра на Хју Грант.

Нејзиниот агент рече дека починала од природна смрт и дека на сите ќе им недостасува. Беше мажена за британскиот актер Ијан Дан.

Scroll to Top