Продажбата на албумите на „Кренберис“ зголемена за 900.000 проценти

By

По вчерашната смрт на Долорес О’Риордан, пејачката на ирскиот бенд „Кренберис“, продажбата на нивните албуми на „Амазон“ се зголемила за 900.000%.

Најпродаван од сите е последниот албум, Something Else, чија продажба скокна за 913.350%. На второ место е соло албумот на пејачката Are You Listening. Следуваат два албума со бендот, па синглот Linger.

О’Риордан почина ненадејно, на 46-годишна возраст. Причините за смртта и понатаму се непознати.

Ќе ви се допадне