Рита Oра во друштво на ММА борецот Конор Мекгрегор и Луис Хамилтон

ејачката Рита Ора издоминира во секси и елегантно издание на настанот „The British Fashion Awards“, кој беше одржан во Лондон.

Во Лондон е одржана уште едно доделување на британските модни награди.

Овој настан беше посетен од страна на познати личности, а особено воодушеви пејачката Рита Ора.

Музичката ѕвезда со албанско потекло блесна во елегантен фустан под кој немаше грандик.

Нема кој не гледаше во нејзе.

А фоторепортерите се тркаа за да ја сликнат. Дојде и Конор Мекрегор, прочуениот ММА борец! Овој жесток фајтер беше во друштво со колегите од светот на спортот, меѓу кои и возачот на Формула 1 Луис Хамилтон.

И модната икона Днатело Версаче.

Кога заврши сп позирањето Конор се смести на една од свечено украсените маси, а тогаш до него седна секси Рита.

Со оглед на тоа дека многу холивудски дами, а и оние другите на големо се познати дека „паѓаат“ на опасниот Конор, не е ни чудно што сите жени и завидоа на Рита, која уживаше во неговите прегратки и внимание.

„Мојот дечко за вечерва“, напиша Рита покрај објавените фотографии.

Нивните заднички фотографии можете да ги погледнете на следниот линк:

Scroll to Top