Се вери актерот од „Педесет нијанси сиво“

Актерот Брент Доерти, кој глуми во последниот дел од трилогијата „Педесен нијанси сиво“ се вери со својата девојка Ким Хилдаго. Ким и Брент се во врска неколку години, а 32-годишниот актер ја побарал за жена на ннеодамнешното патување во Амстердам.

Доерти на јавноста ѝ е најпознат по улогата на Ноел Кан во серијата „Слатки мали лажги“ и по учеството во музичкото шоу „Танц со ѕвездите“.

Scroll to Top