Селена Гомез ја продава куќата, ѝ требаат пари за лекување

By

25-годишна пејачка Селена Гомез последниве години се бори со болеста лупус. Таа минатата година откри дека нејзината најдобра другарка ѝ донирала бубрег, без кој Селена немала да преживее.

Деновиве Селена бара купувач за својата куќа. Луксузниот дом од 10 илјади квадрати, Селена Гомез го продава за „само“ три милиони долари. Куќата има пет спални соби и кино кое сама го дизајнирала.

Многумина сметаат дека иако нејзиното богатство се проценува на неколку милиони евра, куќата ја продава за мала сума оти ѝ се потребни пари за лекување. Пејачката ниту потврдила ниту демантирала дека болеста се вратила.

Ќе ви се допадне