Шерон Стоун денес полни 60 години

By

Славната актерка Шерон Стоун, една од најпосакуваните жени во светот, денеска, на 10 март, полни 60 години.

Холивудската актерка која во текот на својата кариера сними повеќе од 130 филмови, и понатаму е сон на голем број на мажи, а ова се некои од нејзините најсекси изданија.

Шерон Стоун е позната по главната улога во остварувањето „Ниски страсти“, каде ја играше фаталната Кетрин Тремел.

 

Ретко кој не се сеќава на оваа „безобразна“ и жешка сцена во која Кетрин (Шерон Стоун) ги прекрсти нозете пред детективите кои ја приведоа на информативен разговор. Како што е познато во сцената таа не носела долен веш.

Шерон во „Ниски страсти“ глумеше заедно со Мајкл Даглас, со кого за потребите на ова остварување снимила бројни секси сцени.

Ова се некои од нив:

 

Важи за исклучително паметна жена, а како што се зборува, нејзиниот IQ изнесува дури 148.

Шерон Стоун е во седмата деценија од животот привлекувајќи го вниманието на разноразни настани.

За ова секси издание доби бројни пофалби.

А еве како изгледаше во бикини.

Ќе ви се допадне