26-годишна инфлуенсерка пронајдена мртва

By

Безживотното тело на Алексис Шарки (26) било пронајдено покрај пат во Хјустон, откако некои луѓе забележале женски нозе кои излегуваат од грмушките.

Девојката исчезнала еден ден по американскиот Денот на благодарноста, а нејзината мајка Стејси Робинолт за американските медиуми изјави дека нејзината ќерка исчезнала откако се расправала со, засега неидентификувано лице на Денот на благодарноста.

Инфлуенсерката ја следеа повеќе од 21.000 следбеници на Инстаграм пред трагедијата, но по нејзината смрт тој број се искачи на 31.500.

Според американските медиуми, Алексис немала видливи повреди на телото, а истрагата за нејзината смрт е во тек.

Кога исчезнала, не го возела својот автомобил, а нејзината мајка истакна дека последен пат нејзината ќерка се слушнала со пријателите околу 18 часот, на денот на нејзиното исчезнување.

– Денот на благодарноста беше тежок ден за неа и за нас, па затоа се слушавме само попатно преку пораки. А петок, искрено, петокот го промашивме. Беше напорен ден, тој ден дури и не разговаравме, а потоа таа исчезна во петокот вечерта. Оттогаш не сме виделе и не сме чуле од неа – рече нејзината мајка пред да биде пронајдено телото.

Откако беше пронајдено телото, мајката за американските медиуми изјави дека е убедена дека станува збор за сомнителна смрт и дека „не може да биде несреќен случај“.

Ќе ви се допадне

Watch Honkai Impact 3 The Animation - Everlasting Flames Episode Full

WCOStream: Knight's & Magic (Dub) anime episode 13 online free at https://wcostream.cc anime sites

Website https://animeflix.nl: Watch Adieu Galaxy Express 999 (Dub) animeflix Episode Full dragon ball super animeflix

Watch anime online for free at AniWatch watch animes

Animeflixnl webflow: https://animeflixnl.webflow.io/

Subrion: https://subrion.org/members/info/animefreakws/