Дневен хороскоп за 23 декември

By

Овен 

Цел ден ќе функционирате под влијание на значајни промени. Тие ќе бидат добри или лоши во зависност од заслугите. Не сте расположени да завршување на домашните обврски. Свртени сте кон поубави нешта, така што задачите ве очекуваат да ги завршите. Слабата меморија не би требало да ве загрижува.

Бик 

Денот ќе ви донесе многу изненадувања. Ако можете, излезете порано од дома и обидете се да го минете денот како што сакате. Ако, пак, не можете да ги одложите обврските, завршете ги порано, за подоцна да можете да се забавувате.

Близнаци 

Ако сте заљубени, ве чека прекрасен ден. Партнерот по секоја цена ќе се обиде да ве заведе и притоа нема да бира ниту начин нити средства. Слободните ќе размислуваат за својата иднина, но препорачливо е да не брзаат со своите одлуки.

Рак 

Полни сте со сила и оптимизам во борбата со проблемите. Ги совладувате сите предизвици. Бидејќи се чувствувате фантастично, потрудете се оваа состојба да потрае подолго. Не оптеретувајте се со глупости и не планирајте однапред ништо. Слушајте ги блиските, тие ќе ви помогнат онаму каде што ќе заглавите.

Лав 

Засилената енергија е комбинирана со пречувствителни реакции, па лесно ќе бидете во ситуација да заплачете. Не губете глава и не паничете, туку разумно согледајте ги своите позиции. Опасноста од повреди исто така постои, но со разумно и сталожено однесување, успешно ќе ги елиминирате.

Девица 

Парите што ви ги должат, конечно ќе ви бидат вратени. Спротивниот пол ќе покажува зголемено интересирање за вас. Искоритете го поучниот разговор со друга девица и профитирајте идната недела. Ве очекува некакво непријатно изненадување, бидете подготвени на се.

Вага

Ќе бидете многу трпеливи, истрајни. Свесни сте дека до целта можете да дојдете само полека, но сигурно. Се што сте замислиле, бара од вас штедење. Тоа нема да ви биде тешко со оглед на тоа дека ги сакате парите.

Скорпија

Одредете приоритети и придржувајте се строго кон нив. Љубовниот партнер ќе покаже иницијатива во важните прашања, а вие не бидете тврдоглави и прифатете ја. Оставете ја малку работата настрана, погрижете се за приватниот живот кој ви стагнира.

Стрелец

Вашето однесување ќе делува врз расположението на најблиските. Некои од вас ќе ја обноват, а други ќе ја раскинат љубовната врска. Можно е да има и некоја промена во вашиот поглед кон бракот и пријателството. Љубовниот партнер ќе ве поттикне на акција. Во секој случај ве очекува среќа.

Јарец 

Во недела ќе бидете во ситуација да повлекувате правилни потези и да донесувате успешни заклучоци. Занимавајте се со работа поврзана за договори, учење и се што има врска со јавноста. Успехот е очигледен. Ви претстои можност за одлична дружба со некој рак.

Водолија

Сe натпреварувате и ги докажувате сопствените вредности. Сакате да ја убедите околината на некои свои замисли. Не можете да избегнете нервоза и покрај тоа што сте урамнотежени. Доколку размислувате да патувате за време на празниците, ќе ви биде полесно.

Риби 

Одредени работи никако да тргнат, а вашата кариера има еден неизвесен тек, вас се уште ви стои некој проект, работа или задача во која секојдневно можете и морате да се докажете. Потрудете се околу тоа.

Ќе ви се допадне