(Фото) Светлана Гроздановска направи портрет од Ѓоковиќ од остатоци од коса

By

Фризерката Светлана Гроздановска направи портрет од ликот на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, користејќи остатоци од коса.

dobivaj vesti na viber

За нејзиното ремек дело Светлана доби пофалби од нејзините пријатели и пријателки.

„Ова е нешто кое ѝ самиот Ѓоковиќ треба да го види“, напиша една од нејзините обожавателки.

 

View this post on Instagram

 

#novakdjokovic #haircreation

A post shared by Svetlana Grozdanovska (@svetlanagrozdanovska) on

 

Ќе ви се допадне