Mики и Мини Маус наполнија 92 години

By

Најпознатата цртана двојка на екраните – Мики и Мини Маус наполнија 92 години. Родени се на ист датум, 18 ноември 1928 година, кога и првпат дебитираат на телевизија. Само пет години подоцна, нивниот творец Волт Дизни призна дека биле и во брак, но тоа никогаш не бeше објавено официјално. Нивните вистински имиња се Мортимер и Минерва, а Мики има дури и име на татко Теодор. Двата цртани глувци имаат своја ѕвезда на Холивудскиот тротоар на славните.

 

Ќе ви се допадне

Watch Haikyuu!!: To the Top 2nd Season Episode 5 (https://crunchyrollfree.com/m/VEMl/ep-5) at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll free anime list

Kaguya-sama: Love is War Season 2 (Dub) (https://animeflix.nl/m/xgpD) Episode 12 at website https://animeflix.nl animeflix