(Видео) Италијанците направија соба за прегратки на лицата заразени со корона

By

Во Италија создадена е таканаречена „соба за прегратки“ и е наменета за сите оние кои се заразени со коронавирус, а им недостасуваат прегратки од најблиските.
Шаторот на надувување е иницијатива на италијанското здружение на социјални услуги. Луѓето во него можат да зборуваат, да се гушкаат, допираат.  Ако секоја земја го имаше овој шатор, ќе беше многу полесно за сите на кои им недостига прегратката во овие времиња кога е строго забранета, пренесуваат медиумите.

 

Ќе ви се допадне

My Hero Academia 3 (Dub) (https://crunchyrollfree.com/m/Yn9v) Episode 25 at website https://crunchyrollfree.com best free anime on crunchyroll

Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 105 at website https://animeplanet.cc gosu anime planet