(Видео) Претставничката на Франција, Валентина, победи на Јуниор Евросонг

By

Валентина, претставничката на Франција, победи на годинашниот Јуниор Евросонг, што вечерва се одржа во Варшава, Полска. Таа освои 200 поени од жирито и гласовите на „Фејсбук“ за песната J’imagine. Втора беше Карат од Казахстан, а трета Солеа од Шпанија. Македонија не се натпреваруваше оваа година.

Во популарното музичко шоу годинава учествуваа претставници од само 12 земји, а неколку држави што се натпреваруваа до лани, се откажаа заради короната. Шоуто, беше снимено во студио, со одлични визуелни ефекти и нова технологија, која претходно никогаш не е искористена на Евросонг.

Во ревијалниот дел настапија ланската и преланската победничка од Полска, Вики Габор и Роксана Вегел, кои заедно со Данкан Лорнсс ја исппеаја Arcade, песната со која тој победи на Евросонг 2019 година. Нивните настапи беа снимени поодделно и потоа измонтирани како да се заедно на истата сцена.

Ќе ви се допадне

Watch Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season Part 2 Episode 1 at website https://animeplanet.cc anime planet romance manga

Sleepy Princess in the Demon Castle (https://funimationfree.com/m/3Lm0) Episode 12 at website https://funimationfree.com. See more funimation roku