(ВИДЕО) Македонка го победила ракот со варова вода

By

Македонката Наташа Пушова на телевизија уште пред две години излезе да раскаже дека го победила ракот со варова вода и го сподели лекот во утринската емисија на телевизијата „Сител“, „Ја сакам Македонија“. И деновиве повторно е актуелна нејзината приказна за тоа како успеала да ја надмине оваа болест.

Се користи вар во камена форма, 500 грама негасена вар.

Се става во 5 литри ладна вода во сад или тенџере (да не биде ростфај).

Се остава да стои од 12 до 24 часа, потоа се процедува, а исцедената вода се пие. Остатокот од варта се фрла.

Се пијат 200 мл (една чаша) два пати дневно:

  • рано наутро на празен стомак, потоа три часа не се јаде ништо.
  • втората чаша се пие по 12 часа, исто на гладен стомак.

Важно: По пиењето на варовата вода, не се јаде и не се пие ништо следните три часа! Доколку се појават тешкотии со вкусот, на тие 200 мл се додаваат 50 мл јогурт.

Третманот трае од 3 до 6 месеци. Може да го пијат луѓе што имаат рак, леукемија и други потешки заболувања, но и здрави луѓе.

Ќе ви се допадне

High School DxD BorN (Dub) (https://animeplanet.cc/m/ROXA) Episode 12 at website https://animeplanet.cc seven deadly sins anime planet

Attack on Titan: Lost Girls (https://kissanimeonline.com/m/QVmd) Episode 3 at website https://kissanimeonline.com kissanime free