Фелиани како Мини Маус

Ѕвездата на „Манчестер Јунајтед“, Маруан Фелиани, стана хит на социјалните мрежи ама не поради фудбалот туку поради фризурата. Тој се фотографираше со фризура како Мини Маус за светскиот магазин „Џи-кју“. Сеирот на сметка на репрезентативецот на Белгија е голем, а коментарите се дека кога ќе се пензионира може веднаш да се вработи во „Дизни“.

dobivaj vesti na viber

Scroll to Top