(Видео) Пациент и медицински сестри пеат народни песни за време на операција

By

Снимка од операциона сала, направена во некоја од болниците во регионот, стана хит на социјалните мрежи. На неа, пациентот кој лежи на операционата маса, заедно со медицинскиот персонал го пее хитот од Сафет Исовиќ „Све бехара“, додека лекарите го оперираат.

Сестрите сакајќи да му го истераат стравот на пациентот, од мобилен телефон му пуштија народна песна и пееја и џускаа покрај операционата маса.

Во еден момент пациентот кој бил во поодминати години, само изразил желба да му дадат ракија и сѐ ќе поминало во најдобар ред.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven bleach anime heaven: Boruto: Naruto Next Generations (https://animeheaven.pro/m/NAXk) Episode 194

KissAnime kissanime free: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/Xg9N) Episode 26