Вистинската љубов е за сиромашни и грди, убавиците треба да ги искористат мажите: Може да се заљубите во секого додека се возите во неговиот авион

Богатата домаќинка тврди дека е „љубовта е за сиромашните и грдите луѓе“. Изи Анаја веќе се најде на насловните страници предупредувајќи ги другите жени дека можеби не се создадени за нејзиниот луксузен начин на живот. Сега, 44-годишната жена тврди дека можете да „научите да сакате секого“ ако летате со неговиот приватен авион, пренесува The Sun.

Изи е сопруга на милијардер и мајка на два сина и тврди дека е „главен извршен директор на нејзиното семејство“, додека нејзиниот сопруг работи далеку од дома. Таа неодамна почна да го нарекува „шугар-деди“ и ги повика жените во нивните 20-ти да најдат маж кој ќе им ги плаќа сметките.

А, во неодамнешната објава на Инстаграм, таа сензационално сподели дека мисли дека вистинската љубов е за сиромашните и грди луѓе.

„Еднаш сакав маж… но брзо ме научи дека љубовта е за сиромашните и грдите“, рече таа, а потоа додаде: „Ние убавите девојки имаме можност – искористете ја! Можете да научите да сакате секого од височина од 14.000 метри на небото во приватен авион, ви се колнам“.

Сопругот на Иза, наводно, ѝ обезбедил приватен авион, куќа во Њујорк, викендици низ САД и безброј дизајнерски чанти. Сепак, таа предупреди дека гламурозниот начин на живот може да биде осаменички ако не сте создадени за тоа.

„Бидете подготвени сами да ги воспитувате децата бидејќи вашиот сопруг не се враќа дома во пет часот“, рече таа во видеото на TikTok минатата година.

Погледот на Иза за животот придонесе таа да добие лојални следбеници на социјалните мрежи кои сакаат да го постигнат својот врвен начин на живот. Таа има над 115.000 следбеници на видео платформата TikTok и речиси 30.000 на Instagram.

Scroll to Top