(Видео) Тајните за убавина на Џиџи Хадид

By

Светскиот топ-модел Џиџи Хаџид заедно со магазинот Vogue споделија дел од тајните за убавина на манекенкава.

Џиџи сподели дел од производите и техниките што ги користи во периодот по бременоста и наједноставен начин за добро контурирање на лицето.

  • Еден од тајните трикови на Џиџи е за спуштените очни капаци и како да се решите од  нив со помош на шминка.

Ова е прашање што им пречи на многу жени. Спуштен очен капак го затвора окото, а шминката често само ја влошува ситуацијата. Еден погрешен потег и, наместо да се потенцираат очите, состојбата може да се влоши.

  • Тајната е во тушот за очи (или црн молив)

Лесен, природен и едноставен, а сепак модерен начин за истакнување на очите е токму трендот на smooky eyes (зачадени очи). Одговара на речиси  сите и е одличен начин да се реши проблемот: спуштени очни капаци затоа што нема остри линии, сè е една избледена целина. Тајната е во ајланот кој е нацртан со сенка во овој мејкап изглед.

Постапка:

На почетокот, потребно е да се нанесе основата, па пудрата и по потреба се користи и коректор.

По тоа, се засенчува капакот однадвор со посветла кафеава нијанса или бронзер. На внатрешниот дел, кон средината, може да се нанесе хајлајтер, како и под веѓите.

Во водната линија се става бела сенка или молив за да се отвори окото. Лесно се засенчува долниот капак со кафеава сенка или бронзер.

Ќе ви се допадне

Bleach (Dub) (https://animefreak.ws/m/Jlx5) Episode 366 at AnimeFreak one piece animefreak

Watch Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa Episode Full at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll free anime