Зимски модни комбинации: Облечете се шик во декември

By

Иако овој декември ќе изостанат бројните забави, а многу луѓе работат од дома, тоа не значи дека кога ќе излезете да се прошетате, тоа не треба да го направите со стил. Широки панталони, долги капути, високи или кратки чизми комбинирани со куси здолништа и впечатливи плетени шалови, се само дел од модните препораки на стилистите за овој месец.

 

Ќе ви се допадне