Деловна комбинација во стилот на Аманда Холден

By

Глумицата и ТВ презентерката Аманда Холден ни даде одлична идеја за деловен стајлинг, кој изгледа доста убаво, а истовремено и удобно.

dobivaj vesti na viber

Нежните нијанси кои таа ги искомбинира даваат доза на женственост, а особено убаво им стојат на русокосите.

Капутот и оваа есен е во тренд, штити од лад и изгледа апсолутно моќно. Ниту глумицата не можеше да му одолее, па избра во нежна розова боја кој одлично се вклопува во целиот стајлинг.

Белите чизми со штикла со средна висина направија фигурата да изгледа уште повитко.

Ќе ви се допадне