(ФОТО) Кејт Мидлтон повторно во познатиот бел фустан!

By

Војвотката од Кембриџ и Принцот Вилијам вчера присуствуваа на церемонијата во Белгија која се одржа во чест на загинатите борци во битката кај Пашендал во Првата светска војна.

Таа го носеше познатиот елегантен бел фустан од модната куќа Alexander McQueen кој исто така го носеше на крштевката на принцезата Шарлот во идентична комбинација со бел шешир но овој пат со сиви потпетици.

 

Ќе ви се допадне

AnimeBee: The Sky Crawlers anime episode Full online free at https://animebee.to stream anime online

Watch anime online for free at AnimeTV dragon ball anime tv

Watch Goku: Midnight Eye Episode Full

AnimeDao: Qin Shi Ming Yue: Tian Xing Jiu Ge 2nd Season anime episode 30 online free at https://animedao.nl animedao haikyuu

Forums unknownworlds: https://forums.unknownworlds.com/profile/animeflixnl

Ultimate-guitar: https://www.ultimate-guitar.com/u/gogoanimelol