Со шарени чанти разбијте ја есенската монотонија

By

Додека ги планирате есенските комбинации, освен модерната облека, основната трикотажа, неколкуте чифта панталони, елегантните фустани и стилските чевли, треба да обрнете внимание и на чантите, кои се најважниот додаток. Оваа сезона ви предлагаме да изберете светли и весели модели за да ѝ додадат боја на секојдневната гардероба и да ве ослободат од есенската монотонија.

Популарните девојки на „Инстаграм“ сакаат чанти во нијанси на јагода, лимон, азурна вода, трева или сонце. Светлите чанти може да бидат не само спектакуларен додаток туку и практична работа. Со нивна помош можете да го освежите монохрамскиот изглед. Оваа сезона тренди-девојките сугерираат да не се плашите од јаките бои.

Германската блогерка Леони Хејн лесно ја вклопува портокаловата чантичка „ботега венета“ со црна кожна облека, инфлуенсерката Ксенија Адонс комбинира небесносина чанта со соодветен џемпер, а тренди Данкинката Емили Синдлев демонстрира како одеднаш да комбинирате смели бои.

Во продолжение видете како се носат шарени чанти оваа есен по примерот на ѕвездите на уличниот стил.

 

View this post on Instagram

 

Found this little photo story from fashion month last season by @moeez 🔮

A post shared by Emili Sindlev (@emilisindlev) on

 

View this post on Instagram

 

💙

A post shared by Emili Sindlev (@emilisindlev) on

 

View this post on Instagram

 

#LVVolt ⚡️ Anzeige/Tag @louisvuitton #louisvuitton

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne) on

 

View this post on Instagram

 

Just watched the @louisvuitton #LVSS21 show online and I want the whole collection ♥️ wearing a #louisvuitton total look today #supplied

A post shared by Veronica (@veronicaferraro) on

 

View this post on Instagram

 

Happy Sunday ✨

A post shared by Olivia Faeh (@oliviafaeh) on

 

View this post on Instagram

 

Weekend in the countryside at @albereta 🙏🏻 Always wearing @chiaraferragnicollection bag, link in bio 💖 #supplied

A post shared by Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni) on

 

View this post on Instagram

 

Ad, Oversized in Copenhagen 🍇 @coach #coachNY

A post shared by Tine Andrea (@tineandreaa) on

 

View this post on Instagram

 

Who else miss dressing up @maisonmargiela #maisonmargiela 📸 @samirnovotny

A post shared by Tiffany Hsu (@handinfire) on

Ќе ви се допадне

GoGoAnime gogoanime softonic: Attack on Titan Season 3 (Dub) (https://gogoanime.be/m/paPm) Episode 12

AnimeHeaven watch anime: Watch The Promised Neverland Episode 2 (https://animeheaven.pro/m/dO6n/ep-2)