(Видео) „Има да горит Балканов“, инспектор Томе и Талат во интимно танго

By

Во екот на петтата сезона вчеравечер внимание привлече тангото што го одиграа Талат и инспектот Томе како најава за новогодишната епизода на „Преспав’. Серијата веќе е снимена и ќе се емитува за новогодишната ноќ. Видеото во кое инспектор Томе ја пееше Just the two of us  додека играше со Талат привлече внимание и на социјалните мрежи.

„Јас и ти ќе го крениме ‘Преспав’ на нозе  – не ‘Преспав’, цел Балкан ќе го крениме. Има да горит Балканов!“, му вели Томе на Талат.

За потсетување, досега беа прикажани четири сезони на „Преспав“. Серијата е метафора за современото македонско општество во кое се соочуваат и прекршуваат балканските навики и менталитет со европските стандарди.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Преспав (@pansionprespav)

Ќе ви се допадне

AnimeDao: Food Wars! The Fourth Plate (Dub) anime episode 12 online free at https://animedao.nl death note animedao

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

AnimeTV: How to Eat Life anime episode Full online free at https://animetv.cc animetv

Tenchi in Tokyo Episode 26

Credly: https://www.credly.com/users/gogoanimebe/badges

Seedandspark: https://seedandspark.com/user/gogoanime-5