(Фото) Антонио Милошоски ги пушти ќерките во градинка

By

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи, Антонио Милошоски, се пофали дека неговите ќерки Дариа и Михаела денеска тргнаа во градинка. Тој на „Фејбук“ објави слика од првиот ден, а на девојчињата им посака среќа во градинката.

„Почнуваме во градинка. За почеток насмеани. Дариа и Михаела заедно со другарките ќе ги учат првите букви, песнички, но и тоа дека треба да го почитуваат авторитетот на учителките“, напиша тој.

За потсетување, Антонио Милошоски има пет деца: ќерките Дариа (4), Михаела (2) и Илина (1), и синовите Давид (12) и Филип, кој се роди во април оваа година.

Почнуваме во градинка : ) за почеток насмеани…Дариа и Михаела во градинката "Гонџа" (Карпош), заедно со другарките…

Posted by Antonio Miloshoski on Понеделник, 14 септември 2020

 

Ќе ви се допадне

Website https://wcostream.cc: Watch Peeping Life Specials wcostream Episode 2 - Raw wcostream pokemon

Website https://animekisa.in: Watch Ame to Shoujo to Watashi no Tegami animekisa Episode Full watch animes

AnimeFLV: Heroman Specials anime episode 3 online free at https://animeflv.uk free anime online

Website https://gogoanime.be: Watch Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King gogoanime Episode Full tokyo ghoul gogoanime

Debate: https://www.debate.org/gogoanimelol/

Pokecommunity: https://www.pokecommunity.com/member.php?u=972961