(Фото) Заева ја сака модата

By

Александра Заева, ќерката на премиерот, беше неколку дена на одмор во Карлови Вари во Чешка. Претходно, пак, таа со другарките се пофали дека е во Виена, Австрија.

dobivaj vesti na viber

Александра често споделува слики од своите патувања на својот инстаграм-профил. Нејзините пријатели, но и фановите ја пофалија за стилот на облекување и при посетата на Чешка. „Едноставна, модерна и со вкус“, пишуваат на Инстаграм. Оние кои ја познаваат велат дека отсекогаш била помодарака и секогаш знаела убаво да се дотера.

Александра претходно сподели фотографии од Виена, каде што беше заедно со своето момче Виктор Проданов.

 

Ќе ви се допадне