Градоначалникот на Штип, Сашко Николов, стана татко

By

Градоначалникот на Општина Штип, Д-р Сашко Николов, стана татко. Тој на „Фејсбук“ објави дека е пресреќен бидејќи дека неговата сопруга родила син. Мајката и бебето се чувствуваат одлично.

„Денеска е преубав ден за мене, мојата сопруга и за мојата фамилија. Денес добив син! Благодарност до мојот другар Д-р Јосиф Ѓорески-Јоже, кој беше со нас од почеток“, напиша тој.

Д-р Николов неодамна беше избран за градоаначалник на Штип, откако од оваа функција замина Благој Бочварски. Тој претходно работеше како интервентен кардиолог во штипската Клиничка болница.

Ќе ви се допадне

The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (Dub) Episode 24 at Funimation dragon ball z kai funimation

Watch Shingeki no Kyojin: Chronicle Episode Full at Crunchyroll my hero academia heroes rising watch online crunchyroll