Тамара освои прво место на женската трка „Твинго кап“ во Грција

Поп-пејачката Тамара Тодевска освои прво место на женската трка „Твинго кап“, која се одржа на патеката Серес во Грција. „Победа, адреналин и сонце – прво место на женската трка Twingo Cup 2022“, вели Тамара.

dobivaj vesti na viber

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)

Веројатно ретко кој знае за оваа страст на поп-пјачката оти, покрај честитките, во коментарите блиските ѝ напишаа: „Конечно, пехар. Да не биде за џабе љубовта за возење од дете. На сите колите им ги земаше затоа што сакаше да возиш“.

Тамара периодов беше актуелна поради разводот со сопругот Александар со кого се разделија по 7 години брак. Двојката има две деца.

Scroll to Top