Андреа ја воодушеви италијанската ѕвезда Лаура Паусини: Имаш неверојатен глас

By

Италијанската ѕвезда и водителка на годинашниот Евросонг, Лаура Паусини, е воодушевена од пеењето на Андреа Коевска. Таа ѝ пришла на Андреа во зелената соба на вчерашното полуфинале, па го пофалила нејзиниот глас, откри Александра Јовановска од „Стисни плеј“, која е шефица на прес на Евросонг.

dobivaj vesti na viber

„Еден од најдобрите женски вокали и домаќин на Евровизија, Лаура Паусини, дојде во зелената соба и со комплименти за Андреа, па ѝ кажа: ‘Имаш неверојатен глас’. Ти благодариме за тоа. Бидете горди на Андреа и Македонија“, напиша Александра.

Македонија пееше вчера во второто полуфинале, а Андреа со песната Circles на Александар Масевски не влезе во финалето.

Утревечер, 14 мај од 21 часот почнува финалната вечер на Евросонг, а ќе настапат 25 земји.

Ќе ви се допадне

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

The Daily Life of the Immortal King 2nd Season [Chinese Dub]

One Piece Episode 1015

watch anime dub Naruto (Dub)

Attack on Titan (Dub) Episode 16

watch anime free AnimeFreak My Hero Academia Season 3 (Dub)

tải go88