Адам Лабунски жив среќен оти се сликал со Цеца

By

Пејачот Адам Лабунски пееше со Цеца на концерт во Лозница, па ја искористи можноста да се слика со српската ѕвезда. Фотката ја објави на Инстаграм и кажа дека Цеца му е љубов. Пријателите велат, знае да одбере и дека Цеца е царица.

dobivaj vesti na viber

Пејачот објави и неколку кратки видеа од неговиот настап на инстаграм-стори.

Публиката го запозна Лабунски преку шоуто „Ѕвездите на Гранд“. Ментор му беше Марија Шерифовиќ, која го дисквалификуваше од натпреварувањето откако Адам направи скандал и не сакаше да дели хотелска соба со други кандидати од шоуто. По ова кратко се повлече од музиката, а потоа почна со настапи на црногорското приморје. Пејачот пред две години на крстарење по Босфор се сврши со својата девојка Џејлана.

 

Ќе ви се допадне