Андријана Будимир и Едина Муса: Секси русокоси на селфи во трката за советнички на СДСМ

By

На листата на СДСМ за советници се  две познати спортистки , Андријана Будимир и  Едина Муса. Едната ракометарка , другата кошаркарка. И двете сега се тренери. Будимир е единствената жена која во моментов е главен стратег на една машка екипа во домашни рамки, eкипата на Скопје. Муса пак трнер на женскиот тим „Работнички“. Дружбата надвор од теренот  поради партиските обврски, веројатно беше доволна причина за селфи. Рускоси и секси кометираат на социјалните мрежи.  Андријана Будимир уште на времето кога дојде да игра во Кометал го сврте вниманието кон себе. Осто така и во Танц со ѕвездите изгледаше одлично, па и денес го носи епитетот за убава жена. Едина Муса пак покрај кошарката пред две години го освои 12.место на Светското првенство во фитнес

 

Ќе ви се допадне

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

4Anime WONDER EGG PRIORITY Episode 4

english anime 4Anime SK8 the Infinity (Dub)

4anime. biz Dragon Ball (Dub)

4Anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 21