Анета Андонова се искапе во реката Јордан за Водици

By

Поранешната водителка и уредник во Македонската телевизија, Анета Андонова, се искапе во реката Јордан по повод денешниот празник Водици. Таа објави фотографија на Истаграм од нејзиното влегување во реката за којашто се верува дека во неа Свети Јован Крстител го крстел Исус Христос.

dobivaj vesti na viber

Андонова претходните години за Водици одеше на одбележувањето на празникот во манастирот Калишта, Струга. Каде по фрлањето на крстот, со уште неколку жени пливаше во Охридското езеро.

„Традиција во манастирот Калишта е по литургијата и литијата да се фрли крстот во водите на езерото. По крстот се фрлаат само момчиња, така наложуваат црковните канони“, раскажа Анета во една прилика за Репортер“.

Ќе ви се допадне

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime dao Hunter x Hunter (2011)

anime sites AnimeDao Mieruko-chan

Naruto (Dub)

AnimeDao Naruto: Shippuden Episode 499

watch animes The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

tải go88