Ангеловски и Пандев ги прекршија ковид-протоколите, по поразот ги однесоа сопругите во ресторан

By

Селекторот и капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски и Горан Пандев, по вечерашниот натпревар против Украина, го прекршија строгиот ковид-протокол на УЕФА и ги однесоа сопругите во ресторан, пишуваат романските медиуми..

Тие објавија фотографии од Ангеловски и Пандев, кои со сопругите биле на вечера во луксузен ресторан.

Медиумите пишуваат дека селекторот и капитенот најверојатно ќе бидат казнети од УЕФА бидејќи го напуштиле „меурот“, односно излегле од хотелот за активност која не е поврзана со тренинг, односно натпревар, како што се налага според правилата.

За потсетување, Македонија вчера загуби од Украина, а следниот натпревар ќе го игра во Амстердам против Холандија на 21 јуни.

Ќе ви се допадне

Website https://animetv.cc: Watch Kizuna animetv Episode 2 kisa anime tv

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE

4Anime: 009-1: R&B anime episode Full online free at https://4anime.biz haikyuu 4anime

Watch anime online for free at AnimeKisa watch anime free

Vhearts: https://vhearts.net/animefreakws

Lovesolutions431 xobor: http://lovesolutions431.xobor.com/u3327_gogoanimebe.html